Дейности 01.2018 г. – 06.2018 г.

Дейности по реализиране на целите и приоритетите на ЦПЛР – ОДК – Пловдив

Календарен план за периода януари – юни 2018 г., който е част от Годишния план за учебната 2017/2018 г.

Януари:

1. Състезание „Пиша правилно” – 7 клас; Отг. Галина Райчева

2. Състезание за спелуване “Spelling Bee”; Дата: 27.01.18г.; Отг. Мария Чулова

3. Моята любима книга на англ. език – вътрешно състезание.; Дата: януари – март, 2018; Отг. Мария Чулова

4. „Купа Раднево“ – Раднево, участие на школа по шахмат.; Дата: 13.01.2018г.; Отг. Ил. Полендакова

5. Национална индивидуална купа „Траяна“ – Стара Загора, участие на школа по шахмат.; Дата: 19-21.01.2018г.; Отг. Ил. Полендакова

6. Ден на дългото плуване – контролно състезание, гр. Пловдив; Дата: 27.01.2018 г.; Отг. Р. Пиронкова

7. Международен турнир по стрелба – Руше, Словения; Дата: 11-14.01.2018г.; Отг. Р. Апостолова, В.Колева

8. Международен турнир по стрелба – Мюнхен, Германия; Дата: 24-28.01.2018г.; Отг. Р.Апостолова, В. Колева

9. Номинации на ФАФ „Куклици; ВГ „Бамбини”; ЕС „Прима” в проекта на фондация „Д. Бербатов” „Успелите деца на България”; Отг. В. Щерева, С. Донева,; Ж. Белчилова, Т. Сталева

10. Творчески и организационни срещи на настоящи и бивши възпитаници на ФТА „Иглика” и ЕС „Прима” по повод предстоящите юбилеи на съставите.; Отг. В.Еленска, Т.Сталева;

11. Участие на Подготвителен хор на момчетата в ТВ предаването „Ася в страната на талантите” ПОТ.; Дата: 27.01.2018г.; Отг. Б. Благоева

12. Студийни записи на възпитаници на ЕС „Прима” в БНР и звукозаписно студио „Електроник фемили”; Отг. Т. Сталева

13. Представление на „Женско цартво” – ДТВ „В. Николов” в Куклен театър – Пловдив; Отг. Ев. Николова

Февруари:

  1. ДТВ „В. Николов” – Участие в Ден на приятелството в ДГ „Лилия” и ДГ „Маргаритка”.; Дата: 14.02. 2018 г.; Отг. Е. Николова
  2. Премиера на „Звездното момче” – ДТВ „В. Николов” в Куклен театър-Пловдив; Отг. Е. Николова
  3. Участие на ВГ „Бамбини”, ФАФ „Куклици”, ЕС „Прима” в VI Национален конкурс „Път към славата”- гр. София.; Дата: 02-04.02.2018 г.; Отг. С. Донева, В. Щерева, Р. Монев , Ж. Белчилова, Т. Сталева
  4. Държавно първенство по стрелба за юноши и девойки.; Дата: 07-11.02.2018 г.; Отг. Р.Апостолова, В.Колева
  5. Открит урок на 1-ва група по акробатика. Отг. Кр. Ушерова; Дата: 24.02.2018г.
  6. Състезание за най-красива мартеничка – група Арттерапия.; Отг. Г. Райчева
  7. Състезание по БЕЛ „Иван Рилски”- 7 клас.; Отговорници: Ваня. Чернева, Галина Райчева
  8. Концертна програма за откриване на Национална конференция, организирана от Пловдивска митрополия – Драматичен театър с участие на Хор на пловдивските момчета „Стефка Благоева”.; Дата: 15.02. 2018г.; Отг. Милка Толедова
  9. Състезание за есе „Левски и моето съвремие”.; Отг. Г.Райчева
  10. Състезание на издателство „Лонгман и Пиарсон” за езикови компетентности. Отг. Мария Чулова; Дата: февруари, март
  11. Участие в Националното състезание „Виртуално предприятие”- първи кръг. Отг. Огнян Димитров; Дата: 11.02.-13.03.2018 г.
  12. Национална олимпиада по математика (областен кръг). Отг. Румяна Чавдарова, Людмила Стойчева; Дата: 03.02.2018 г.
  13. Уъркшоп „Креативност”.; Отг. Ил.Калинова
  14. Турнир купа „Строител” по волейбол – гр. Пловдив. Отг. Димитър Божилов; Дата: 10.02.-11.02.2018 г.
  15. Турнир купа „Дерби” по волейбол – гр. Пловдив. Отг. Димитър Божилов; Дата: 24.02.-25.02.2018 г.
  16. Ден на съчетаното плуване – контролно състезание, гр. Пловдив.; Дата: 24.02.2018 г.; Отг. Р.Пиронкова
  17. Европейско първенство по стрелба – Георг, Унгария.; Дата: 16-22.02.2018 г.; Отг. Р. Апостолова, В. Колева
  18. Участие на школа по изобразително изкуство в Националния конкурс „Моите детски мечти”, НДК, София.; Отг. Н.Балдев
  19. Участие на ФТА „Иглика” в директно телевизионно предаване. Отг. В. Еленска; Дата: 03.02. 2018 г.
  20. Творчески и организационни срещи на настоящи и бивши възпитаници на ФТА „Иглика” и ЕС „Прима” по повод предстоящи юбилеи на съставите. Отг. В. Еленска, Ж. Белчилова , Т. Сталева
  21. Участие на ЕС „Прима” в рецитал по повод 145 г. от смъртта на Васил Левски, Военен клуб – Пловдив.; Отг.   Ж. Белчилова , Т. Сталева
  22. Участие на солисти на ЕС „Прима” в международен конкурс в Рим, Италия.; Отг.   Т. Сталева
  23. Участие на балет „Ера” в открито първенство в гр. Банско.; Отг.   К. Шопова; Дата: 10-11.02. 2018г.

Март:

  1. Участие на ФАФ „Куклици” и ВГ „Бамбини” в НМФИ „Орфееви таланти”; Дата: 22-25.03.2018 г.; Отг. В. Щерева, Р. Монев, Сн. Донева.
  2. Пролетна продукция на група начинаещи към ФТА „Иглика”; Отг. В.Еленска
  3. Държавно първенство за момичета и момчета по стрелба; Дата: 14-19.03.2018 г.; Отг. Р. Апостолова, В. Колева
  4. Открит урок на 5-та група по акробатика; Отг. Кр. Ушерова; Дата: 29.03.2018 г.;
  5. Открит урок на 6-та група по акробатика; Отг. Кр. Ушерова; Дата: 22.03.2018 г.
  6. Регионално първенство по волейбол, гр. Пазарждик; Отг. Димитър Божилов; Дата: 17.03.-18.03.2018 г.
  7. Национална индивидуална купа „Търновско царство“ – Велико Търново, участие на школата по шахмат; Дата: 02-05.03. 2018 г.; Отг. Ил. Полендакова
  8. Общинско първенство по футбол – финали; Отг. Д. Балтаджиев, Ал. Сукнаров
  9. Контролно състезание по джаз-балет и художествена гимнастика – Пловдив; Дата: 17 март 2018 г.; Отг. Д. Джурова и Е. Младенова
  10. Държавно лично-отборно първенство за Детско юношеска възраст – южна зона в гр. Пловдив. Отг. Бойко Джорев; Дата:   25 март 2018 г.
  11. Държавен лично-отборен турнир за купи „Република България” за мъже, жени, младежи, кадети, юноши и девойки старша възраст в гр.Пловдив; Отг. Бойко Джорев; Дата:   16 и 17 март 2018 г.
  12. Бизнес срещи и посещения във фирми; Отг. Огнян Димитров
  13. Състезание „Подарък за мама” група Арттерапия; Отг. Г.Райчева
  14. Трето национално средношколско състезание „ЕНЕРГЕТИКАТА И НИЕ“ за ученици от ІХ до ХІІ клас.  Представят резюме на английски език.; Отг. Мария Чулова
  15. Март, 2018 г., Национална викторина по английски език „Образование на бъдещето”, София, НДД, РУО, фондация „Дарби”; Отг. Мария Чулова
  16. Уъркшоп „Фактори на успеха”; Отг. Ил. Калинова
  17. Базари на учебните компании; Отг. Огнян Димитров
  18. Математически турнир „Европейско кенгуру” с МГ-Пловдив; Отг. Р. Чавдарова, Л. Стойчева; Дата: 17.03.2018 г.
  19. Математически турнир „Румен Грозданов” с МГ-Пловдив; Отг. Р. Чавдарова, Л. Стойчева; Дата: 10.03.2018 г.
  20. Вътрешно състезание по Електроника (5-8 кл.); Отг. Диана Пачеджиева; Дата: 23 март 2018г.
  21. Областно ученическо първенство по шахмат – Пловдив; Отг. Ил. Полендакова
  22. Вътрешна продукция на Подготвителен хор на пловдивските момчета по случай 3 март и Празникът на мама – 8 март; Отг. Б. Благоева.
  23. Участие в Националния конкурс „Орфеево изворче” 23-25 март, Стара Загора – ФТА „Иглика”, ФАФ „Куклици”; Отг. В. Еленска, В. Щерева, Р. Монев; дата: 23-25.03.2018 г.
  24. Участие на ЕС „Прима” и ВГ „Бамбини” в НК „Песенна палитра” – гр.Карлово; Отг. Т. Сталева, С. Донева
  25. ДТВ „В. Николов” представления в Детски градини на „Баба Марта”, „Обична ми, мамо” и др.; Отг. Е. Николова
  26. Участие на Школата по изобразително изкуство в Националния конкурс „Водата – извор на живот” – Бургас; Отг. Н. Балдев
  27. Участие на школата по изобразително изкуство в Националния конкурс „Под дъгата на детството” – Сандански; Отг. Н.Балдев
  28. Пролетен концерт на подготвителен и концертен състави на Хор „Детска китка”; Отг. З. Делирадева, Д. Узунова
  29. Участие на ТС „Сияна Данс” в VII Международен танцов фестивал „Пловдив-древен и вечен” Отг. М. Дишлиева, Р. Чуклева; Дата: 31.03. 2018 г.
  30. Ежегоден „Пролетен музикален сюрприз”-концерт на I, II, III състави на ЕС „Прима”; Отг. Ж. Белчилова
  31. Тържества по повод 8 март- ПГ 5 и ПГ 6 на ЕС „Прима”; Отг. Ж. Белчилова, Т. Сталева
  32. Концерт и уъркшоп в деня на отворените врати в ОУ „Васил Левски”; Отг. Ж. Белчилова
  33. Участие в Национален конкрус „Орфеева дарба” – гр. София на солисти от ЕС „Прима”; Отг.   Т. Сталева
  34. Участие на ЕС „Прима” в Международен конкурс за романска музика „Абанико”, гр. София; Отг. Т. Сталева
  35. Участие на ЕС „Прима” в Национален конкурс за руска песен „Пусть всегда будет солнце”; Отг. Т. Сталева
  36. Подготовка и провеждане на 15 Национален конкурс за млади изпълнители на детска и забавна песен, Пловдив 2018 г.; Отг. Ж. Белчилова, Т. Сталева
  37. Концертна изява по повод Националния празник 3 март, Хор на пловдивските момчета; Отг. М. Толедова
  38. Концертна програма при закриване на Национално състезание на МОН „Ключът на музиката”, Зала АМТИИ-Пловдив; Отг. М. Толедова; Дата: 24.03. 2018г.
  39. Постановка на Танцов спектакъл ,,Алиса“ – балет „Ера”; Отг. К. Шопова
  40. Балет „Ера” – Световна танцова квалификация към ESDU; Отг. К.Шопова; Дата: 31.03.2018 г.

Април:

  1. ФАФ „Куклици” участия в концерти за Великден; Отг. В. Щерева, Р. Монев
  2. Участие на Школа по изобразително изкуство в Национален конкурс „Вълшебният свят на Ангел Каралийчев” – НДК, София; Отг. Н. Балдев
  3. ТС „Сияна Данс” – участие в Международен танцов конкурс Sofia Open Dance Kids; Дата: 28-29.04.2018 г.; Отг. М. Дишлиева, Р. Чуклева
  4. Участие на Хор „Детска китка” в инициативата на Български хоров съюз „България пее”; Отг. Зл. Делирадева, Д. Узунова
  5. Турнир „Младост” по плуване, гр. Пловдив; Дата: 21-22.04.2018 г.; Отг. Р. Пиронкова
  6. Турнир купа „Верея” по волейбол, гр. Стара Загора; Отг. Димитър Божилов; Дата: 14.04-15.04.2018г.
  7. Държавно индивидуално първенство по шахмат до 12, 14, 16, 18 и 20 години.; Дата: 31.03-07.04. 2018 г.; Отг. Ил. Полендакова
  8. Общинско първенство по футбол, 4-ти клас; областно и зонално първенства – 5-7 клас, 8-10 клас, 11-12 клас; Отг. Д. Балтаджиев, Ал.Сукнаров; Дата: април-май 2018г.
  9. Регионален турнир по футбол „Кока-кола” Отг. Д. Балтаджиев, Ал. Сукнаров; Дата: 24 април 2018 г.
  10. Контролно състезание по художествена гимнастика- Пловдив; Дата: 21 април 2018 г.; Отг. Д. Джурова и Е. Младенова
  11. Участие на школата по дизайн и хоби в инициатива „Рисуване на 3D пешеходна пътека” в район „Централен”; Отг. М. Катилева
  12. Участие в регионалния панаир на учебните компании; Отг. Огнян Димитров
  13. Участие в Национален финансов и иновационен лагер в София; Отг. Огнян Димитров
  14. Великденско математическо състезание с ОУ „Драган Манчов”; Отг. Р. Чавдарова, Л. Стойчева
  15. Личен проект на ученика. Лично творчество на английски език – текущо.; Отг. Мария Чулова
  16. Кампания „Грамотни ли сме?”; Отг. С. Будев, В. Чернева, Г. Райчева
  17. Състезание по БЕЛ „Иван Рилски”; Отг. В. Чернева, Г. Райчева
  18. Зоново ученическо първенство по шахмат – Пловдив; Отг. Ил. Полендакова
  19. Вътрешно състезание по акробатика; Отг. Кр. Ушерова; Дата: 28.04.2018 г.
  20. Турнир Софарма по стрелба , гр. София; Дата: 10-12.04.2018 г.; Отг. Р. Апостолова, В. Колева
  21. ТС „Сияна Данс” – участие в Държавно първенство, гр. Асеновград; Дата: 28.04.2018 г.; Отг. М. Дишлиева, Р. Чуклева
  22. Участие на Школа по изобразително изкуство в Национален конкурс „Детство мое” – Ловеч; Отг. Н. Балдев
  23. Участие на Школа по изобразително изкуство в Национален конкурс „Куба – далечна и близка”; Отг. Н. Балдев
  24. ФТА „Иглика” – Учебен лагер в Брацигово; Отг. В. Еленска; Дата: 01-05.04.2018 г.
  25. ФТА „Иглика” – Годишна продукция на ансамбъла; Отг. В. Еленска; Дата: 29.04.2018 г.
  26. ДТВ „В. Николов” – Представления в детски градини на „Красавица пролет”; Отг. Ев. Николова
  27. ДТВ „В. Николов” – Премиера на „Цветята на малката Ида” – ДГ „Лилия”; Отг. Ев. Николова
  28. Традиционен Великденски концерт на Хор на пловдивските момчета „Ст. Благоева”, зала НУМТИ „Д. Петков”; Отг. Б. Благоева, М. Толедова; Дата: 05.04.2018 г.
  29. Юбилей – 10 години на ВГ „Бамбини”; Отг. Сн. Донева
  30. Национален конкурс „Родолюбие”, гр. Панагюрище, участие на ВГ „Бамбини” и ЕС „Прима”; Отг. Сн. Донева, Ж. Белчилова, Т. Сталева
  31. Пролетно-великденски концерт на I гр. на ЕС „Прима”; Отг. Ж. Белчилова
  32. Организиране и подготовка на концерт по повод 25-годишнината на ЕС „Прима”; Отг. Ж. Белчилова, Т. Сталева
  33. Участие на ЕС „Прима” в Националния конкурс „Петнадесет лалета” – гр. Хисар; Отг. Ж. Белчилова, Т. Сталева
  34. Балет „Ера” – Национален танцов конкурс „Plovdiv open- Дъга от таланти“; Отг. Кр. Шопова; Дата: 13-14.04.2018 г.
  35. Участие на съставите в традиционните инициативи на Община Пловдив (Ден на водата, Ден на земята, Ден на градската мобилност и др.)

Май:

  1. Балет „Ера” – Европейски танцов шампионат Загреб; Дата: 10-13.05.2018 г.; Отг. Кр. Шопова
  2. ЕС „Прима”-Национален конкурс „Една българска роза”, гр. Казанлък; Отг. Ж. Белчилова, Т. Сталева
  3. ЕС „Прима” – Конкурс за филмова музика, гр. Варна; Отг. Ж. Белчилова, Т. Сталева
  4. ЕС „Прима” – Международен конкурс „Нота по нота” , гр. Пазарджик; Отг. Ж. Белчилова, Т. Сталева
  5. ЕС „Прима”-участие в детско – юношески фестивал „Рошавата котка”, гр. Пловдив; Отг. Ж. Белчилова, Т. Сталева
  6. ТС „Сияна Данс” Държавен турнир, Международен турнир, гр. Пазарджик; Дата: 12.05.2018 г.; Отг. М. Дишлиева, Р. Чуклева
  7. Школа по изобразително изкуство, участие в Национален конкурс-пленер „Южни слънца”, гр. Петрич; Дата.; Отг. Н. Балдев
  8. Турнир Левски с малокалибрено оръжие, гр. София; Дата: 07-09.05.2018 г.; Отг. Р. Апостолова, В. Колева
  9. Открит урок на 2-ра група по акробатика; Отг. Кр. Ушерова; Дата: 19.05.2018 г.
  10. Открит урок на 4-та група по акробатика; Отг. Кр. Ушерова; Дата: 18.05.2018 г.
  11. Открит урок на 3-та група по акробатика; Отг. Кр. Ушерова; Дата: 16.05.2018 г.
  12. Държавно индивидуално ученическо първенство по шахмат- Добрич; Отг. Ил. Полендакова
  13. Регионален турнир по футбол „Данониада”; Отг. Д. Балтаджиев, Ал. Сукнаров; Дата: май-юни 2018 г.
  14. София – Национален турнир „Нюанс“- ансамбли на школите по джаз-балет и художествена гимнастика.; Отг. Д. Джурова и Елм. Младенова; Дата: 24 май 2018 г.
  15. Изпит на децата от ПГ-6 в ДГ „Вяра“ на школите по джаз-балет и художествена гимнастика; Отг. Д. Джурова и Елм. Младенова; Дата: 18 май 2018 г.
  16. Концерт на школите по художествена гимнастика и джаз-балет.; Дата: 17 май 2018 г.; Отг. Д. Джурова и Елм. Младенова
  17. МТ „Приятели на Бургас”- ансамбли на школите по джаз-балет и художествена гимнастика; Дата: 03-05 май 2018 г.; Отг. Д. Джурова и Елм. Младенова
  18. Държавен лично-отборен турнир за Детско-юношеска възраст за купи „Република България” в гр. Варна.; Отг. Бойко Джорев; Дата: 31.05.-02.06. 2018 г.
  19. Участие на школата по дизайн и хоби в Пленер в Стария град; Отг. М. Катилева
  20. Общинско състезание по „Електроника”; Отг. Д .Пачеджиева; Дата: 11.05. май 2018 г.
  21. Състезание „Пролетна картина” (4 клас) – сувенир, съчинение-група Арттерапия; Отг. Г. Райчева
  22. Състезание „Фитнес за ума”; Отг. Илияна Калинова
  23. Преглед „Най-добър речник” – вътрешен кръг; Отг. Мария Чулова
  24. Патронен празник на ОУ „Драган Манчов“, СУ „Черноризец Храбър“, дом „Мария-Луиза – участие на мажоретен състав „Динамика”; Отг. М. Богоева
  25. Международен турнир „Спартак”- Сандански, участие на школата по плуване; Дата: 11-13.05.2018 г.; Отг. Р. Пиронкова
  26. Школа по изобразително изкуство, участие в Национален конкурс „ Приказките”, гр. Варна; Отг. Н. Балдев
  27. Подготвителен хор на момчетата, участие в Х Детски международен фестивал за православни и църковни песнопения „Осанна във висините”, гр. София; Дата: 7-8.05.2018 г.; Отг. Б. Благоева
  28. Заключителен концерт на подготвителния състав на Хор „Детска китка”; Дата: май 2018 г.; Отг. Зл. Делирадева, Д. Узунова
  29. Концерти на ЕС „Прима” и Военен духов оркестър по повод Ден на българската армия; Отг. Ж. Белчилова, Т. Сталева
  30. ЕС „Прима”- Международен конкурс „Изгряват звезди” , гр. Петрич; Отг. Т. Сталева
  31. ЕС „Прима”- Международен конкурс „Сарандев”, Добрич; Отг. Т. Сталева
  32. Заключителен концерт на I група на ЕС „Прима”; Отг. Ж. Белчилова
  33. Участие на ЕС „Прима” в Национален конкурс „Лейся, песенка”, гр. София; Отг. Т. Сталева
  34. Балет „Ера” – World Dance Masters ESDU Хърватска; Отг. Кр. Шопова; Дата: 24-27.05.2018 г.
  35. Участие на съставите в традиционните майски инициативи на Община Пловдив (06.05.; 09.05.; 11.05.; 24.05)

юни:

  1. Балет „Ера” – Международен танцов конкурс Констанца; Дата: 2-3.06.2018 г.; Отг. Кр. Шопова
  2. Концерт по повод връчване на дипломи за завършен начален етап на обучение в ОУ „В.Левски”, ЕС „Прима”; Отг. Ж. Белчилова
  3. ФАФ „Куклици”, участие в VII Балкански шампионат по фолклор „Еврофолк – жива вода”; Дата: 7-11.06. 2018 г.; Отг. В. Щерева
  4. Участие на ЕС „Прима” и ВГ „Бамбини” в Национален конкурс „Златен извор”, гр. Димитровград; Отг.: Т. Сталева, Сн. Донева, Ж. Белчилова,
  5. Концерт в рамките на Международен музикален фестивал „Дни на Балабановата къща”, на Хор „Детска китка”, съвместно с хора и оркестъра на НУМТИ; Дата: 03.06.2018 г.; Отг. Зл. Делирадева, Д. Узунова
  6. ДЛОП деца по плуване, гр. Варна; Дата: 13-15.06.2018 г.; Отг. Р. Пиронкова
  7. Национално състезание (5-8 клас) и конкурс (9-12 клас) по наука, техника и технологии – Кранево 2018 г.; Отг. Диана Пачеджиева; Дата: 20-22 юни 2018 г.
  8. Участие в Национален младежки бизнес форум „Изгряващи звезди 2018 г.” – София; Отг. Огнян Димитров
  9. Състезание „Математически звезди” с „Академия 21”; Отг. Р. Чавдарова, Л. Стойчева
  10. Годишна изложба на школата по дизайн и хоби; Отг. М. Катилева
  11. Държавно лично-отборно първенство по спортна гимнастика за всички възрасти (финали) в гр. София.; Отг. Бойко Джорев; Дата:   26.06.-30.06. юни 2018 .
  12. Пазарджик – зона Юг Масов спорт, участие на школите по джаз – балет и художествена гимнастика; Отг. Д. Джурова и Елм. Младенова; Дата: 01 юни 2018 г.
  13. София- Национален турнир „Цветята на България“ – ансамбли, естетика – участие на школите по джаз-балет и художествена гимнастика; Отг. Д. Джурова и Елм. Младенова; Дата: 02-03 юни 2018 г.
  14. Стара Загора Държавно първенство Ансамбли „Б“- участие на школите по джаз-балет и художествена гимнастика; Отг. Д. Джурова и Елм. Младенова; Дата: 08-10 юни 2018 г.
  15. „Тракия къп“- Пловдив – ансамбли – участие на школите по джаз-балет и художествена гимнастика; Отг. Д. Джурова и Елм. Младенова; Дата: 15-17 юни 2018 г.
  16. София – Държавно първенство Масов Спорт- Гимнастрада- участие на школите по джаз-балет и художествена гимнастика; Отг. Д. Джурова и Елм. Младенова; Дата: 30 юни–01 юли 2018 г.
  17. Държавно индивидуално първенство по шахмат – Плевен; Дата: 03-11.06.2018 г.; Отг. Ил. Полендакова
  18.  Участие в Международен мажоретен фестивал „Слънчева Бесапара“ – Пазарджик; Отг. М. Богоева
  19. Държавно първенство с малокалибрено оръжие за момичета, момчета, юноши и девойки; Дата: 15-25.06.2018 г.; Отг. Р .Апостолова, В. Колева
  20. Заключителен годишен концерт и изпращане на абитуриентите от Хор „Детска китка”; Отг. Зл. Делирадева, Д. Узунова
  21. ТС „Сияна Данс” – Държавен турнир, гр. Стара Загора; Дата: 2-3 юни 2018 г.; Отг. М. Дишлиева, Р. Чуклева
  22. Участие на ФТА „Иглика” в концерт на Античен театър, организиран от Община Пловдив и  Асоциация на хореографите в България; Отг. В. Еленска; Дата: 06.06.2018 г.
  23. ФТА „Иглика”, концерт на малките „Здравей, лято!”; Отг. В. Еленска
  24. ЕС „Прима” – Международен конкурс „Слънце, радост, красота”, гр. Несебър; Отг. Т. Сталева
  25. ЕС „Прима” – Международен фестивал „ Приятели на България”; Отг. Ж. Белчилова, Т. Сталева
  26. Национален детски хоров фестивал, организиран от Софийска филхармония, зала 1 на НДК-София – Хор на пловдивските момчета „Ст. Благоева”; Отг. М. Толедова
  27. Балет „Ера” – Международна Арт Олимпиада ,,Хармония и Сила“ за купа ,,Олимп“ Созопол; Дата: 28.06.-05.07.2018 г.; Отг. Кр. Шопова
  28. Участие на съставите в традиционните инициативи на ЦПЛР-ОДК и Община Пловдив (Ден на детето, фестивал „Не на дрогата” и др.), Държавна опера – Пловдив и оперни спектакли от програмата на OPERA OPEN